Strona główna » Blog » Szukasz nowej pracy jako kierowca kat. C+E?

Szukasz nowej pracy jako kierowca kat. C+E?

kierowca

Chcesz zostać kierowcą, spedytorem lub dyspozytorem? A może jesteś już związany z branżą transportowo-logistyczną i szukasz nowych możliwości zawodowych? Z artykułu dowiesz się m.in. jakie są oczekiwania pracodawców, ile można zarobić oraz gdzie szukać, aby dotrzeć do najbardziej atrakcyjnych ofert pracy z branży TLS.

Praca w branży TLS: Najczęstsze wymagania pracodawców

Praca kierowca ceAby wykonywać zawód kierowcy C+E należy posiadać odpowiednie uprawnienia oraz spełniać pewne warunki formalne, są to:

  • prawo jazdy kat. C,
  • prawo jazdy kat. E,
  • świadectwo kwalifikacji zawodowej (kurs na przewóz rzeczy),
  • pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych.

Koszt uzyskania prawa jazdy w kategoriach C i E to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście niektórzy pracodawcy finansują kursy i egzaminy w zamian za podjęcie pracy. Wraz z rozwojem kariery zawodowej kierowcy mogą poszerzać swoje kompetencje i uprawniania np. poprzez udział w kursie ADR, który przygotowuje do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Praca spedytor: W przypadku pracy w spedycji wymagane jest wykształcenie związane z logistyką lub zarządzaniem. Pracodawcy oczekują od kandydata umiejętności komunikacyjnych, negocjacyjnych i organizacyjnych, Oprócz tego spedytor powinien być opanowany, punktualny i obowiązkowy. Dodatkowym atutem jest znajomość języków obcych.

Kolejnym perspektywicznym zawodem w branży TLS jest dyspozytor. Osoba pełniąca obowiązki na tym stanowisku planuje łańcuchy transportu, dba o komunikację w zespole oraz nadzoruje procesy przewozowe. Praca ta wymaga szeregu umiejętności, do najbardziej istotnych należą: szybkość w podejmowaniu decyzji, umiejętności organizacyjne oraz komunikacyjne.

Praca w branży transportowo-logistycznej: Ile możesz zarobić?

 

Zarobki spedytora zależą m.in. od doświadczenia i zakresu odpowiedzialności. Wynagrodzenie początkujących spedytorów mieści się w przedziale 4 190 zł do 5 790 zł brutto. Zdecydowanie wyższymi zarobkami mogą się pochwalić spedytorzy z doświadczeniem – 6 010 zł do nawet 10 000 zł brutto.

Według danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń kierowcy C+E  zarabiają średnio 5440 zł brutto. Na zdecydowanie wyższe zarobki mogą liczyć kierowcy międzynarodowi – nawet 15 000 zł brutto. Coraz więcej kierowców decyduje się na pracę w Niemczech. Nie brakuje tam lukratywnych ofert pracy, a zarobki sięgają nawet 3000 euro netto. Co istotne, pracodawcy nie zawsze wymagają znajomości języka niemieckiego.

Przeciętne wynagrodzenie dyspozytorów wynosi 5530 zł brutto. Doświadczona osoba na tym stanowisko może natomiast zarobić 10 000 zł brutto.

Platforma Job In Trans: Tam znajdziesz najlepsze oferty!


Aby nie tracić czasu na przeglądanie nieadekwatnych do oczekiwań ofert, zacznij od JobInTrans.eu. Znajdziesz tam dziesiątki ofert pracy dla kierowców i pracowników biurowych z branży transportowej.

Ogłoszenia dotyczą pracy w Polsce i w Niemczech. Aby uzyskać oferty najlepiej dopasowane do twoich potrzeb, wystarczy jedynie zaznaczyć wybrane opcje w poszczególnych kategoriach.

1 komentarz do “Szukasz nowej pracy jako kierowca kat. C+E?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *