Strona główna » Blog » Jak wybrać idealny prezent bez wydawania dużej ilości pieniędzy?

Jak wybrać idealny prezent bez wydawania dużej ilości pieniędzy?

nawiązywać

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to czas, w którym rodzina, przyjaciele i najbliżsi kupują sobie nawzajem prezenty, aby sprawić uśmiech na twarzy drugiej osoby. Niekiedy przez sytuacje napotykane w życiu, budżet jest ograniczony i nie możemy przeznaczyć znacznych środków na uszczęśliwienie najbliższych. Jednak nie jest to problem, a prezenty wcale nie muszą być drogie.

Tanie prezenty — czym się kierować?

Zamysłem obdarowywania się nawzajem prezentami jest pokazanie drugiej osobie, że nam na niej zależy, z tego powodu prezent, jaki dana osoba ma otrzymać, nie musi być drogi, a raczej powinien być związany z tą osobą. Jeżeli kojarzy nam się z nią jakaś zabawna sytuacja, to prezent może właśnie do tej sytuacji nawiązywać. Przykładowo, osoba, której chcemy kupić prezent, polała się kiedyś kawą, i obydwoje mile wspominacie tę sytuację, to dobrym prezentem może okazać się voucher do kawiarni. Pokażecie tym samym, że pamiętacie o tej osobie i utrwalicie więzi poprzez powspominanie dawnych przeżyć.

Nie trzeba nadwyrężać swojego budżetu – nawet niedrogi prezent do 30 złotych może sprawić, że dana osoba będzie uszczęśliwiona. Prezent może także odzwierciedlać upodobania i pasje drugiej osoby. Podarowanie upominku, który nawiązuje do zainteresowań danej osoby, sprawi, że poczuje się ona przez nas zrozumiana i doceniona.

A co jeżeli budżet jest bardzo ograniczony?

Zdarza się, że aktualnie nie ma się grosza przy duszy, a jakikolwiek większy wydatek, nawet na prezent dla kogoś, nie wchodzi w grę. Warto pamiętać, że najważniejsze w dawaniu prezentów jest okazanie gestu i pamięci, dlatego laurka dla członka rodziny wraz z czymś słodkim może zdziałać cuda, poza tym jeżeli najbliżsi wiedzą o naszej aktualnej sytuacji, to ucieszy ich każdy drobny gest. Poniżej znajdują się przykłady, co można kupić na prezent za określoną ilość pieniędzy, można się tym zainspirować przy najbliższym wyjściu po upominki dla bliskich:

Budżet

Przykłady prezentów

Do 10 zł

Słodycze, laurka, drobna biżuteria, voucher do restauracji lub kawiarni.

Do 20 zł

Mały pluszak, gra planszowa, kosmetyki, naczynia lub kubki, odzież typu skarpety bądź czapki, świąteczne akcesoria, takie jak czapki Mikołaja.

Do 30 zł

Drobne urządzenia, na przykład do pielęgnacji, większe pluszaki, karta podarunkowa do sklepu odzieżowego, akcesoria do gotowania, klimatyczne dekoracje świąteczne, odzież, sprzęt do ćwiczeń.

Podsumowanie

Na prezenty dla bliskich z okazji zbliżających się świąt nie trzeba wcale przeznaczać dużych pieniędzy. Liczy się gest i pamięć, dlatego dobrze przemyślany upominek, który pokaże, że zależy nam na danej osobie, może okazać się bardziej trafny, niż drogi prezent.

1 komentarz do “Jak wybrać idealny prezent bez wydawania dużej ilości pieniędzy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *