Strona główna » Blog » 5 pomysłów na prezent na parapetówkę

5 pomysłów na prezent na parapetówkę

prezent na parapetowke

Przeprowadzka do nowego miejsca to ważna okazja, niezależnie od tego, czy jest to świeże mieszkanie, zakup pierwszego domu, czy wyprowadzka do akademika. Wręczenie wyjątkowego prezentu jest zawsze mile widzianym gestem dla podekscytowanej, przytłoczonej przeprowadzką osoby. Kiedy ktoś nam bliski wykonuje ten wielki krok w swoim życiu, zdecydowanie chcesz okazać mu swoje pełne wsparcie w tych ważnych chwilach. Jaki podarek najlepiej sprawdzi się w nowym mieszkaniu?

Jak wybrać odpowiedni prezent na parapetówkę?  

Trzeba pamiętać o tym, że dobrze dobrany prezent na parapetówkę może sprawić, że nowy dom stanie się domem. Recepta na sukces jest prosta: należy wybrać prezent oparty na wiedzy o obdarowanej osobie, zanim otrzymała ona klucze do nowego domu, jednocześnie wyobrażając sobie historie, które mogą się rozwinąć pod nowym adresem. Nie ma znaczenia czy prezentem będzie roślina doniczkowa, wymyślna świeczka czy koc z haftem. W doborze odpowiedniego prezentu należy kierować się upodobaniami oraz charakterem osoby, dla której jest wybierany upominek. 

1. Zestaw kieliszków lub szklanek

Wybierając prezent do nowego mieszkania należy kierować się jego funkcjonalnością i rolą, którą będzie odgrywać w domu. Pierwszym, niezawodnym pomysłem na prezent z okazji parapetówki są zestawy szklanek lub kieliszków. Przy wyprowadzce najpierw należy zaopatrzyć się w przedmioty o największym priorytecie np. łóżko lub kuchenkę, aby móc spełniać swoje podstawowe potrzeby. Zestaw kieliszków, filiżanek lub szklanek jest podstawowym wyposażeniem każdej kuchni. Chociaż pierwsze dni czy tygodnie można spędzić korzystając tylko z butelek tak po dłuższym czasie robi się to nieco problematyczne.   

Kupując zestawy kieliszków, szklanek lub filiżanek warto zwrócić uwagę na styl oraz charakter bliskiej nam osoby. Jeśli uwielbia ona kawę należy zakupić filiżanki, a jeśli jest smakoszem alkoholu należy wybrać kieliszki. W takim przypadku nawet, kiedy obdarowana osoba już zdąży zaopatrzyć całą kuchnię i tak znajdzie miejsce na te zestawy. 

2. Mydła

Jak różnego rodzaju naczynia stanowią podstawowe wyposażenie kuchni tak korzystanie z łazienki nie obyłoby się bez mydła. W przypadku tego prezentu warto zainwestować w opcję personalizowaną lub wersję zrobioną samodzielnie. Nic tak nie sprawi radości drugiej osobie jak własnoręcznie stworzony podarunek.  

3. Rośliny doniczkowe

Jest to jeden z najbezpieczniejszych wyborów. Najlepiej zdecydować się na mniejsze roślinki, nie za bardzo wymagające, o ile obdarowana osoba nie jest pasjonatem roślin. Posiadanie w domu chociażby ułamka piękna natury wiąże się z wieloma zaletami takimi jak:   

  • Odpowiednia wilgotność powietrza,   
  • Poprawa nastroju,  
  • Zwiększona ilość tlenu w powietrzu,   
  • Zwiększenie ujemnej jonizacji powietrza.   

Posiadanie w domu przynajmniej kilku roślin doniczkowych bez wątpienia posiada walory estetyczne, ale równie wyżej wymienione zalety zdrowotne. Jednak, jeśli wiadomo, że obdarowana osoba nie będzie mogła poświęcić trochę czasu na ich pielęgnację warto zdecydować się na sztuczne rośliny doniczkowe. 

4. Świeczki zapachowe

Wprowadzając się do nowego miejsca warto zadbać o wystrój, ale także o zapach. Jest to bardzo uniwersalny prezent, który bez wątpienia przypadnie do gustu każdemu. Do wyboru jest mnóstwo kolorów, kształtów czy zapachów, jednak to nie wszystko. Ten rodzaj prezentu także można spersonalizować, co nada mu specjalnej wartości. Zamówienie dedykowanej świeczki z pewnością sprawi radość bliskiej osobie.  

5. Koc personalizowany

Wiele osób na prezent z okazji parapetówki wybiera kołdry lub poduszki, jednak równie dobrze sprawdzi się koc personalizowany. Koc z haftem na prezent to doskonały wybór  – jest zarówno praktyczny, a także przyozdobi wnętrze nowego domu. Jednak najważniejsze w tego typu prezentach jest możliwość spersonalizowania zamówienia w sposób, który najbardziej ucieszy obdarowaną osobę. W zależności od potrzeb dostępne są koce wykonane z różnych materiałów m.in.:

  • koce bawełniane,
  • koce wykonane z poliestru,
  • koce polarowe.

Każdy z produktów jest bardzo miły w dotyku oraz są one bardzo ciepłe. Dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych materiałów czy nici, dzięki czemu można w jak najbardziej sprecyzowany sposób stworzyć prezent dla osoby wprowadzającej się do nowego domu.

4 komentarze do “5 pomysłów na prezent na parapetówkę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *