Strona główna » Blog » 5 rzeczy, o które warto zadbać w domu przed wyruszeniem w podróż

5 rzeczy, o które warto zadbać w domu przed wyruszeniem w podróż

podróż

Przygotowania do zagranicznego wyjazdu najczęściej wiążą się ze spakowaniem bagaży, kupieniem biletów na samolot np. w serwisie Tanie Loty oraz rezerwacją pokoju w hotelu. To podstawowy zestaw działań. Warto jednak pójść krok dalej, by uprzyjemnić sobie sam urlop, a także poprawić komfort, zarówno podczas wakacji, jak i po powrocie do swoich czterech kątów. Sprzątanie, ustawienie ogrzewania, ubezpieczenia podróżne… Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przed wyruszeniem na wakacje!

1. Sprzątanie wnętrza

Wejście do brudnego, zakurzonego oraz zagraconego domu po długim dniu podróży natychmiast wyrwie Cię z trybu relaksu. Dlatego warto przed wyjazdem zająć się przynajmniej podstawowym sprzątaniem – umyć podłogi, zetrzeć kurze, wynieść śmieci i schować pranie. Sprawdź również zawartość lodówki – produkty z krótką datą ważności zamroź, a stare jedzenie wyrzuć. Takie działanie zapewni nie tylko mentalny komfort, ale uchroni również wnętrze Twojego domu np. przez inwazją muszek owocówek lub innych insektów.

2. Zabezpieczenie przed pożarem

Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, że odłączyłeś wszelką elektronikę, która nie potrzebuje zasilania, gdy Cię nie ma. Nie tylko zaoszczędzisz w ten sposób na rachunkach za energię, ale także zmniejszysz ryzyko pożaru. Odłącz rzeczy takie jak router, telewizor, komputer, ekspres do kawy i nieużywane ładowarki.

3. Programowanie ogrzewania

Jeśli ruszasz w podróż jesienią lub zimą, sposobem na zaoszczędzenie energii podczas wakacji będzie również odpowiednie ustawienie termostatu we wnętrzach. Wiele nowszych systemów grzewczych – zwłaszcza inteligentnych – oferuje funkcję, która dostosowuje ustawienie temperatury, gdy nie ma Cię w domu.

4. Kontrola wszystkich okien i drzwi

Tuż przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić wszystkie możliwe punkty wejścia do domu. Upewnij się, że nie zostawiłeś rzadko używanych drzwi lub okien otwartych bądź uszkodzonych. Łatwo zapomnieć np. o drzwiach do pomieszczenia gospodarczego, które są rzadko otwierane, a to pierwsze miejsce, sprawdzane przez potencjalnego włamywacza. Sprawdź także, czy okna są odpowiednio szczelne i pamiętaj o ich zamknięciu, by podczas ulewy woda nie zalała wnętrza domu.

5. Wybór ubezpieczenia podróżnego

Bez względu na to, czy wybierasz się na długo wyczekiwane wakacje, czy też Twój wyjazd wiąże się z obowiązkami służbowymi, ubezpieczenia podróżne to najlepsze rozwiązanie, by spędzić czas za granicą bez zbędnych trosk. Dobrą polisę warto wykupić odpowiednio wcześniej – przed opuszczeniem domu. Wtedy ze spokojem przeanalizujesz dostępne opcje i dopasujesz je do specyfiki planowanego wyjazdu.

W podróż za granicę warto zabrać mobilny internet bezprzewodowy, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Sprawdź szczegóły na XOXOWiFI.com

4 komentarze do “5 rzeczy, o które warto zadbać w domu przed wyruszeniem w podróż”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *