Strona główna » Blog » Walizki, plecaki czy torby weekendowe – co sprawdzi się na wyjeździe?

Walizki, plecaki czy torby weekendowe – co sprawdzi się na wyjeździe?

torba weekendowa

Weekendowe wyjazdy są zawsze ekscytujące, po ciężkich tygodniach możemy chociaż na chwilę oderwać się od dnia codziennego. W zależności od tego jak i gdzie podróżujemy warto spakować się odpowiednio na wyjazd, aby nie martwić się o niewygodę czy swoje rzeczy.

Jakimi środkami transportu wyjeżdżamy na weekendy?

Weekend to tylko 2,5 dnia, dlatego mając do dyspozycji środek transportu, możemy wybrać docelowe miejsce. Determinuje on też to, w co się zapakujemy, bo każdy z nich będzie miał różne wygodne formy. Na jaki transport najczęściej się decydujemy wyjeżdżając na weekendy?

Samolotem z bagażem podręcznym?

Podróż samolotem na weekend najczęściej kończy się na bagażu podręcznym, ponieważ nie musimy wtedy przepłacać za bilet. Odpowiednio dobrany bagaż pozwoli nam uniknąć dodatkowych opłat. Gdy wybieramy się w podróż na weekend tanimi liniami, sprawdźmy dokładnie, jaki bagaż możemy ze sobą wziąć. To bardzo ważne, ponieważ wymiary naszego bagażu są sprawdzane na lotnisku i każdy centymetr ponad będzie dodatkowo płatny. Jeżeli obawiamy się, że możemy się nie zmieścić to idealnie sprawdzą nam się torby weekendowe, można je zawsze odrobinę zmniejszyć, są elastyczne i nie ograniczają nas. Walizki może są wygodniejsze, bo możemy je ciągnąć po ziemi, ale w podręcznym bagażu i tak nie mamy za wiele miejsca, a przynajmniej zawsze możemy zmniejszyć lub zwiększyć objętość na tej torby weekendowej.

torba weekendowa

Torby weekendowe na komunikacje zbiorową

Jeśli chodzi o komunikację zbiorową to przy wyjazdach weekendowych mamy najczęściej na myśli autobusy lub pociągi. W przypadku tych pierwszych większe bagaże i tak lądują do luku bagażowego. Dobrze więc mieć wtedy walizkę lub plecak, bo na pewno jest to najbardziej wygodne do przemieszczania się. Do pociągu może nam się jednak przydać torba weekendowa, ponieważ będziemy mogli łatwo włożyć ją na półkę nad głową lub wsadzić pod siedzenie. W pociągu torba może służyć również za podpórkę, a mniejsza za poduszkę. Dobrze dobrana torba idealnie pomieści ubrania i niezbędne rzeczy potrzebne na 2-3 dni wyjazdu. Torba zazwyczaj jest też odporna na wszelkie przenoszenie, uderzenia i złe warunki atmosferyczne, dlatego świetnie się sprawdzi w różnych sytuacjach. Możemy wybrać taką, która ma więcej niż jedną komorę, dzięki czemu będzie ona wygodnie rozdzielać nam i porządkować nasz dobytek.

Samochodem więcej rzeczy

Na pewno wybierając samochód jesteśmy w stanie zabrać ze sobą więcej rzeczy. Docenią to szczególnie rodzice małych dzieci, którzy nierzadko oprócz standardowych ubrań zabierają również ze sobą krzesełka do karmienia czy łóżeczka turystyczne. Wybór bagażu jest tutaj raczej nieograniczony i warto skupić się na tym, gdzie jedziemy i co może nam się przydać. Warto wziąć ze sobą plecaki, żeby móc z nimi później wędrować. Dobrze jest wybrać torby podróżne, ponieważ te łatwiej układa się w samochodzie niż sztywne walizki. Jeżeli jednak mamy bardzo duży bagażnik, to nie musimy się ograniczać przestrzenią i walizki nie będą stanowić dla nas problemu.

9 komentarzy do “Walizki, plecaki czy torby weekendowe – co sprawdzi się na wyjeździe?”

  1. Taka torba na pewno pomieści wszystko, co potrzebna na weekend? Zastanawiam się nad kupnem dla małżonki, ale funkcjonalność stoi u nas na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *