Strona główna » Blog » W jakiej sytuacji należy skorzystać z usługi pomocy drogowej?

W jakiej sytuacji należy skorzystać z usługi pomocy drogowej?

Samochody są szczególnie podatne na uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji czy wypadku samochodowego. Mogą również ulec niespodziewanej awarii własnego samochodu osobowego wiąże się z wieloma obowiązkami, które zostają nałożone na właściciela. Mimo że dzięki posiadaniu własnego auta, podnosimy komfort swojego życia, niesie to za sobą także sytuacje problemowe.  Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, a pojazd jest na tyle niesprawny, że nie wolno nam go holować, najszybszym rozwiązaniem problemu będzie skorzystanie z usługi profesjonalnej pomocy drogowej, która naprawi na miejscu usterkę bądź od transportuje uszkodzony pojazd do najbliższego warsztatu samochodowego.

usługi pomocy drogowej

Kiedy warto skorzystać z usługi pomocy drogowej?

Istnieje kilka sytuacji, w których najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej pomocy drogowej. Jedną z nich jest z pewnością zepsucie się naszego auta na środku drogi. W takiej sytuacji powinniśmy go przestawić na pobocze i zadzwonić pod właściwy numer telefonu. Niestety nie potrafimy tak naprawdę przewidzieć, kiedy nasz pojazd ulegnie awarii i odmówi nam posłuszeństwa, a do takich sytuacji najczęściej dochodzi właśnie na środku drogi, gdy musimy pilnie gdzieś dojechać. Samodzielna próba naprawy pojazdu nie zawsze kończy się powodzeniem, dodatkowo tracimy cenny czas, dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wezwanie pomocy drogowej, która kwiecień na miejsce niezwłocznie, a także w wielu przypadkach usterkę naprawi od ręki na miejscu. Jeżeli uszkodzenie pojazdu jest znaczne, pracownik pomocy drogowej odholuje nasz pojazd do najbliższego warsztatu samochodowego, a nam zapewni pojazd zastępczy.

Skorzystaj z całodobowej usługi pomocy drogowej

Pomoc drogowa Warszawa to firmy, które działają przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, dzięki temu niezależnie od pory dnia bądź nocy, a także konkretnego dnia tygodnia, pomoc drogowa niezwłocznie przyjedzie na miejsce wezwania. Warto dodać, że w przypadku usterki bądź kolizji na autostradzie, Kierowca jest zmuszony do wezwania pojazdu holowniczego o odpowiednich parametrach, jakie wg prawa drogowego są określone i dopuszczone do jazdy po autostradach.

Najczęstsze awarie samochodów osobowych i powody wzywania pomocy drogowej

Do najczęstszych awarii samochodów osobowych i powodów, których wzywana jest pomoc drogowa, należą drobne usterki samochodów, typowe błędy kierowców oraz sytuacje takie jak odsysanie niewłaściwie zatankowanego paliwa czy zmiana koła po środku drogi.

Wbrew pozorom wielu kierowców poprzez roztargnienie bądź pośpiech, tankuje niewłaściwe paliwo na stacji benzynowej, czego skutkiem jest awaria pojazdu i konieczność wezwania pomocy drogowej. W takiej sytuacji pracownik pomocy drogowej może na miejscu usunąć usterkę, właśnie poprzez odessanie złego paliwa, dzięki czemu silnik samochodowy nie ulegnie uszkodzeniu. Analogicznie w sytuacji kiedy zabraknie nam paliwa na środku drogi, także możemy wezwać pomoc drogową, która dostarczy odpowiednią ilość paliwa na miejsce zdarzenia.

Ostatnim dość częstym problemem, z jakim muszą borykać się kierowcy, jest zwyczajne złapanie gumy na trasie. Nie każdy potrafi samodzielnie wymienić koło, wielu kierowców nie pamięta o wożeniu koła zapasowego ze sobą, co skutkuje koniecznością wezwania pomocy drogowej, która doprowadzi nasz pojazd do sprawności i możliwości kontynuowania jazdy.

3 komentarze do “W jakiej sytuacji należy skorzystać z usługi pomocy drogowej?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *