Strona główna » Blog » Jednoślad na miasto – jak wybrać miejski rower?

Jednoślad na miasto – jak wybrać miejski rower?

jednoślad na miasto
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po mieście na stosunkowo niedługich dystansach poruszać się każdym typem roweru. Jednak jeśli jednoślad ma być dla ciebie komfortowym, codziennym środkiem transportu do pracy, po zakupy lub na krótkie rekreacyjne przejażdżki, warto pomyśleć o rowerze miejskim. Czym powinien wyróżniać się tego typu jednoślad?

Wyprostowana sylwetka

Rower miejski to z założenia komfortowy środek transportu, co na pierwszy rzut oka widać po geometrii ramy. Wybierając taką maszynę rezygnujesz z pochylonej sylwetki i odrobiny prędkości na rzecz wyprostowanych pleców. Sportowa jazda po mieście i bicie rekordów są raczej pozbawione sensu. Warto pomyśleć o tym, aby po dojeździe do pracy nic cię nie bolało. Zwróć także uwagę na dość szerokie i miękkie siodełko zwłaszcza, gdy po dotarciu na miejsce czeka cię kilka godzin spędzonych przy biurku.

Przestrzeń bagażowa

Bagażnik stanowi standardowe wyposażenie roweru miejskiego, które zwiększa zakres jego funkcjonalności. Dzięki temu przy pomocy jednośladu przetransportujesz całkiem duże zakupy. Do bagażnika można też przymocować sakwy, w których zmieszczą się jeszcze większe ładunki – na przykład twój laptop. Nie po to wybierasz komfortowy rower miejski, by obciążać swój kręgosłup plecakiem.

Pełne wyposażenie roweru

Rowery miejskie, podobnie jak trekkingowe charakteryzują się zazwyczaj pełnym wyposażeniem. Oprócz bagażnika składają się na nie błotniki, dzięki którym twój rower stanie się środkiem transportu na każdą pogodę. W mieście nawet w dzień przyda się także lampka, na wypadek pokonywania tunelu, a tym bardziej jazdy po zmroku, i dzwonek, przy pomocy którego sygnalizujesz swoją pozycję innym uczestnikom ruchu.

Dostosowanie do terenu

Szukając idealnego roweru pomyśl również o charakterystyce twojego miasta. Gdy leży ono w pagórkowatym terenie, do pokonywania podjazdów przyda ci się szersza gama przełożeń. A może w twojej okolicy występują drogi, chodniki i ścieżki rowerowe gorszej jakości, na których w dodatku zbiera się błoto, a ty lubisz od czasu do czasu wybrać się na leśną ścieżkę? W takim przypadku wybierz rower miejski wyposażony w przynajmniej przedni amortyzator oraz opony z bardziej agresywnym bieżnikiem.

Rower elektryczny miejski – komfort i ekologia

Chcesz poruszać się swoim rowerem miejskim na co dzień, niezależnie od pory roku i pokonywanego dystansu, a przy tym nie zmęczyć się zbytnio w drodze do pracy? W takim przypadku postaw na rower elektryczny miejski. Silnik wspomoże pracę twoich nóg, a w ten sposób unikniesz wyczerpania w trakcie wietrznej pogody, albo na podjazdach. W dodatku nie spocisz się przed pracą lub wizytą w urzędzie. Rower elektryczny to bardzo komfortowy, za to wciąż ekologiczny i korzystny dla twojego zdrowia środek transportu po mieście!

4 komentarze do “Jednoślad na miasto – jak wybrać miejski rower?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *