Strona główna » Blog » Atrakcje w Gliwicach. Co ciekawego można zobaczyć?

Atrakcje w Gliwicach. Co ciekawego można zobaczyć?

gliwice atrakcje

Gliwice, jedno z większych miast aglomeracji śląskiej ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Wybraliśmy dla Was te najbardziej interesujące, które spodobają się na pewno zarówno Wam, jak i Waszym dzieciom. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w Gliwicach i ruszajcie na wycieczkę po tym fantastycznym mieście.

Palmiarnia Miejska w Gliwicach

gliwice atrakcje
źródło: gliwice.eu

Palmiarnia Miejska to fantastyczne szklarnie, które zabiorą nas w świat rozwiniętej i zielonej fauny i flory, niezależnie od pogody i pory roku. Znajdują się w niej pawilony roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów a także, co często jest największą atrakcją, pawilon akwarystyczny, w którym znajdują się cztery zbiorniki wodne z rybami z różnych rejonów – Amazonii, Tanganiki, Rzek polskich oraz Rzek Azji południowo-wschodniej. W Palmiarni możemy skorzystać ze ścieżki dydaktycznej oraz spaceru na zewnątrz po Parku Chopina. Obiekt otwarty jest od wtorku do piątku od godz. 9 do 18 oraz w soboty i niedziele od godz. 10 do 18. Normalny bilet wstępu kosztuje 15 zł, a ulgowy 9 zł. Bilet rodzinny (2+3) kosztuje 30 zł.

Atrakcje w Gliwicach – Radiostacja

gliwice atrakcje
źródło: gliwiceodnowa.pl

Radiostacja Gliwicka to nie tylko ciekawy obiekt architektoniczny, ale również miejsce z interesującą historią. W 2017 roku została ona wpisana na listę Pomników Historii, leży również na Szlaku Zabytków Techniki. Zwiedzanie Radiostacji możliwe jest w piątki od godz. 10 do 16, w soboty i niedzielę od maja do września od godz. 11 do 17, a w soboty i niedzielę od października do kwietnia od godz. 11 do 16. Bilety na zwiedzanie są w cenie 5 zł – cena normalna, 2 zł cena ulgowa. Bilet rodzinny kosztuje 10 zł (2+3). Tutaj można skorzystać z biletu ważnego przez 10 dni na wszystkie obiekty należące do Muzeum w Gliwicach w cenie 15 zł normalny i 7,50 zł ulgowy. A kolejne atrakcje w ramach tego biletu opiszemy w kolejnych akapitach. Zwiedzanie parku, w którym znajduje się Radiostacja jest bezpłatne.

Willa Caro w Gliwicach

gliwice atrakcje
źródło: wikipedia.org

To zabytkowa rezydencja z XIX wieku, w której mieszkał Oscar Caro. Willa Caro ma zachowane wnętrza, co daje możliwość obejrzenia stałej wystawy, obrazującej wnętrza mieszkalne miejskich siedzib przemysłowców. Do tego w budynku możemy obejrzeć wystawę etnograficzną, która prezentuje kulturę mieszkańców regionu gliwickiego. Przed budynkiem znajduje się rzeźba lwa czuwającego i jego historię również warto poznać. Willa Caro czynna jest we wtorek od godz. 9 do 15, w środę od godz. 9 do 16, w czwartek i piątek od godz. 10 do 16, w sobotę od godz. 11 do 17, a w niedzielę od godz. 11 do 16. Bilety są w cenie 7 zł – bilet normalny i 3,5 zł bilet ulgowy. Tutaj możemy skorzystać z biletu 10-dniowego na wszystkie obiekty Muzeum w Gliwicach. W soboty zwiedzanie jest bezpłatne dla wszystkich, a w niedzielę obowiązuje 50% zniżki dla rodziców z dziećmi. Natomiast w środy i czwartki zaprasza zorganizowane grupy szkolne, bo wtedy zwiedzanie również jest dla nich bezpłatne.

Zamek Piastowski w Gliwicach

gliwice atrakcje
źródło: wikipedia.org

Gliwice również mają swój zamek i jest to Zamek Piastowski zlokalizowany przy ulicy Pod Murami 2. Zbudowany został w XIV wieku i nigdy nie pełnił rolę zamku książąt, był raczej rozbudowaniem murów obronnych miasta. Długo pełnił rolę więzienia, a w okresie średniowiecza był prawdopodobnie również arsenałem. W 1959 roku został on odnowiony i udostępniony do zwiedzania przez Muzeum w Gliwicach. Zamek Piastowski można zwiedzać we wtorki od godz. 9 do 15, w środy od godz. 9 do 16, czwartek i piątek od godz. 10 do 16, w sobotę od godz. 11 do 17, a w niedzielę od godz. 11 do 16. Zamek zwiedzimy w cenie 8 zł bilet normalny, 4 zł bilet ulgowy, a bilet rodzinny kosztuje 16 zł. W Zamku zorganizowane są również wystawy czasowe i imprezy, bilety na nie kosztują 7 zł – normalny i 3,5 zł normalny. Również tutaj możemy skorzystać z biletu na wszystkie obiekty Muzeum w Gliwicach. Tutaj też soboty są bezpłatne do zwiedzania dla wszystkich, a środy i czwartki są bezpłatne dla zorganizowanych grup szkolnych. Rodzice z dziećmi mają zniżkę 50% na bilety w niedzielę.

Kolejkowo fantastyczne dla dzieci

gliwice atrakcje
źródło: kolejkowo.pl

Kolejna atrakcją w Gliwicach jest Kolejkowo, które znajduje się na terenie centrum handlowego Europa Centralna. W Kolejkowie zobaczymy świat w miniaturze, gdzie makiety przedstawiają rzeczywistość pomniejszoną aż 25 razy. Po makietach poruszają się samochody i pociągi, zmienia się pogoda oraz pora dnia. To tutaj zobaczymy też pływający statek. Poza zobaczeniem standardowych miejsc w Polsce, zobaczymy również autentyczne budowle ze Śląska. Do tego miasteczko westernowe na pewno spodoba się dzieciom, gdzie znajdziemy Indian, szeryfa, rzekę Missisipi i wiele innych atrakcji z dzikiego zachodu. Kolejkowo otwarte jest codziennie, również w weekendy i wszystkie święta. Od poniedziałku do piątku możemy je odwiedzić od 10 do 18, a w soboty i niedzielę od 10 do 19. Bilety można zakupić również online, zwiedzanie trwa ok. 1,5 h. Bilety są w cenie 32 zł bilet normalny i 26 zł bilet ulgowy.

To tylko kilka atrakcji w Gliwicach. Ale w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do odwiedzenia Gliwic i zobaczenia starówki, rynku z Ratuszem czy Parku Chrobrego.

9 komentarzy do “Atrakcje w Gliwicach. Co ciekawego można zobaczyć?”

  1. Kilka razy odwiedzałem Gliwice i muszę wam powiedzieć, że w mieście można znaleźć wiele ciekawych miejsc na świeżym powietrzu jak i atrakcji w środku. W okolicach rynku nie mało restauracji i pubów, w których można zjeść pyszny obiad lub napić się kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *