Strona główna » Blog » Atrakcje w Katowicach. Co warto obejrzeć w Katowicach?

Atrakcje w Katowicach. Co warto obejrzeć w Katowicach?

katowice atrakcje

Katowice to stolica województwa śląskiego i największe miasto aglomeracji śląskiej. Choć mogłoby się wydawać, że znajdują się tu tylko bloki i biurowce, znajdziemy w tym mieście wiele atrakcji, które warto obejrzeć. Atrakcje w Katowicach są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dlatego na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Muzeum Śląskie w Katowicach

katowice atrakcje
źródło: wikipedia.org

To muzeum powstało już w 1929 roku na mocy uchwały Sejmy Śląskiego, działało nawet w czasach II wojny światowej. Od 2015 roku mocno zmodernizowane, w nowych budynkach, przenosi nas do różnych czasów ziem śląskich. Możemy poznać ich historię, zwyczaje i tradycje. To fantastyczna lekcja nie tylko dla dzieci, ale dla każdego, kto chce cokolwiek dowiedzieć się o Śląsku. Muzeum Śląskie w Katowicach jest nieczynne w poniedziałki, a od wtorku do niedzieli możemy oglądać wystawy od godz. 10 do 20. Tak samo otwarta jest wieża widokowa, która przy ładnej pogodzie pozwala spojrzeć na piękną panoramę Katowic. Bilety na wszystkie wystawy kosztują 24 zł bilet normalny i 16 zł ulgowy. Jeżeli chcemy wejść na wieżę widokową to zapłacimy 5 zł w cenie normalnej i 3 zł w cenie ulgowej. Co ważne, we wtorki muzeum jest bezpłatne dla wszystkich.

Darmowe atrakcje w Katowicach

Darmowe atrakcje w Katowicach to przede wszystkim Dolina Trzech Stawów. Ten 65-hektarowy zielony teren położony jest przy lotnisku Muchowiec. Jego główną atrakcją są zbiorniki wodne, które powstały z poprzemysłowych wyrobisk. Na Trzech Stawach możemy skorzystać z oferty przystani wodnej i wypożyczyć kajak, rowerek wodny, deskę surfingową, sup czy łódkę. Amatorzy kąpieli w okresie letnim znajdą tam również wytyczone kąpielisko z trawiastą plażą. Ci, którzy wolą wypoczywać aktywnie mogą skorzystać z trasy rowerowej, na której fantastycznie jeździ się również na rolkach. Przy parku znajduje się bezpłatny parking i knajpy, z których bogatej oferty możemy skorzystać. Świetną darmową atrakcją w Katowicach jest punkt widokowy na Centrum Konferencyjnym. Przy katowickim spodku znajdują się budynki z trawiastymi dachami, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę Katowic.

Niesamowity Nikiszowiec

katowice atrakcje
źródłó: powroty.do

Dzielnica górnicza Nikiszowiec niesamowicie obrazuje górnicze osiedla, które były budowane specjalnie przez zakłady pracy dla swoich pracowników. Te czerwone cegły tworzą niepowtarzalny klimat, który warto poczuć przebywając na tych uliczkach i podwórkach. Nikiszowiec został wybudowany w latach 1908-1919 i do dzisiaj zachowały się oryginalne budynki z tamtych czasów. Osiedle to, podobnie jak Giszowiec, do którego odwiedzenia również zachęcamy, znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. W dzielnicy dzieje się wiele ciekawych wydarzeń, szczególnie atrakcyjny jest przedświąteczny Jarmark na Nikiszu, który co roku przyciąga najlepszych wystawców i tłumy odwiedzających. Na Nikiszowcu mieści się również Galeria Szyb Wilson, która znajduje się na terenie byłego szybu kopalni KWK „Wieczorek”. Galeria otwarta jest codziennie od 9 do 19. Wstęp jest bezpłatny, a w ramach odwiedzin możemy zobaczyć aż trzy sale z eksponatami.

Bajka Pana Kleksa dla dzieci

żródło: kasai.eu

Świetną atrakcją dla dzieci w Katowicach jest Bajka Pana Kleksa. To miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli, na czas zabawy przenoszą się w świat Akademii Pana Kleksa. Różne możliwości jakie daje Bajka Pana Kleksa sprawiają, że można tam wracać nawet kilka razy w jednym okresie. Miejsce jest otwarte 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku od godz. 15:15 do 20, a w soboty i niedzielę od 10 do 20. Ceny biletów zależne są od tego, jaką atrakcję chcemy zobaczyć i co chcemy robić na miejscu, wahają się między 34 zł bilety ulgowe na jedną atrakcje, a 55 zł bilet normalny na kilka atrakcji. W cenniku znajdziemy również bilety rodzinne 2+1 i 2+2. Aktualnie Bajka oferuje dodatkową atrakcję w postaci nośnego zwiedzania z tabletami, który odbywa się w każdy piątek o godz. 19.30 i jest dedykowane dzieciom od 7 do 12 roku życia w cenie 45 zł od dziecka. Rodzice mają przy tym czas wolny, ponieważ dziećmi zajmuje się animator.

Atrakcja dla starszych – Jumpcity Katowice

katowice atrakcje

W Katowicach znajduje się największy park trampolin na Śląsku – Jumpcity Katowice i jest atrakcją dla niejednego mieszkańca i przyjeżdżającego turysty. Całość ma powierzchnię około 3 tys metrów kwadratowych, natomiast 40 metrów kwadratowych zajmują poduchy do skoków i dmuchany park rozrywki. Do tego znajduje się tam strefa wspinaczki z autoasekuracją czy obrotowy zbijak., ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, strefa gladiatorów i specjalna strefa dla maluchów. To świetne miejsce do spędzania wolnego czasu otwarte jest od poniedziałku do piątku od godz. 12 do 20 oraz w soboty i niedziele od 10 do 20. Wejścia są o pełnych godzinach, a godzina zabawy kosztuje 35 zł. Dzieci do ukończenia 7 roku życia wchodzą z rodzicem na jednym bilecie.

 

Potrzebujesz tłumacza? Pomożemy! Profesjonalne tłumaczenia ustne i pisemne dla każdego w wielu branżach! Sprawdź nas na skrivanek.pl!


Najlepsze śląskie restauracje na RecenzuJem.pl

Znacie jeszcze inne atrakcje w Katowicach? Zapraszamy do przedstawiania miejsc, które Wy lubicie lub polecacie w tym mieście.

Przy współpracy z suerteprzewodnicy.pl/

Zagęszczarka gruntu 700 kg zapewnia maksymalną wydajność w zagęszczaniu gruntu, będąc niezastąpioną w dużych projektach. Sprawdź dostępne modele zagęszczarek gruntu o wadze 700 kg na NORWIT.PL!


W Katowicach znajdziesz nowoczesną pralnię dywanów. Śląska Pralnia Dywanów– odbiór i dostawa do domu. Całe woj. śląskie

8 komentarzy do “Atrakcje w Katowicach. Co warto obejrzeć w Katowicach?”

  1. Ahh te Katowice, za tłoczno, za duszno i za dużo. Tak jak kocham Śląsk, to za Katowicami niestety nie przepadam, zdarzyło mi się za to odwiedzić wyżej wspomniane Muzeum Śląskie i bardzo dobrze wspominam tamten wypad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *