Strona główna » Blog » 3 podstawowe błędy przy wysyłaniu paczek

3 podstawowe błędy przy wysyłaniu paczek

Wysyłanie paczek w dzisiejszych czasach nie powinno być dla nikogo trudnym wyzwaniem. Liczba możliwości dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym, jest ogromna. Niestety czasem wciąż popełniamy błędy, które niosą za sobą różne konsekwencje związane z nadaniami. Sprawdź, jakie są 3 podstawowe błędy przy wysyłaniu paczek i dowiedz się, jak ich uniknąć!błędy przy wysyłaniu paczek

Pierwszy błąd przy wysyłaniu paczek: brak porównania ofert

Nadawanie paczek wymaga odpowiedniego przygotowania również pod kątem prześledzenia ofert firm kurierskich, z którymi chce się współpracować. Dotyczy to zarówno pojedynczych nadań przez osobę prywatną, jak i sprzedawców z branży e‑commerce, którzy regularnie korzystają z takich usług.

Przede wszystkim warto zdecydować się na sprawdzoną i renomowaną firmę kurierską. To zapewni szybkie i niezawodne dostarczenie przesyłki, co z pewnością zostanie docenione przez osobę, która otrzyma paczkę. Jest to bardzo istotne zarówno w kontekście transportu na terenie kraju, jak i w przypadku przesyłek zagranicznych. Dodatkowo porównanie ofert przewoźników pozwala na wybór najkorzystniejszych warunków finansowych, jak i na optymalizację czasu doręczenia paczki. Gdzie szukać ofert? Sprawdź firmy kurierskie na platformie wysyłkowej SendIt i porównaj ich oferty!

Kolejnym błędem przy wysyłaniu paczek: niestaranne zapakowanie

Aby przesyłka mogła bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy, spora rola spoczywa na barkach osoby, która ją nadaje.  Paczki powinny zostać właściwie zabezpieczone, adekwatnie do rodzaju towaru. Zalecane jest nadawanie w kartonowych pudełkach w formie prostopadłościanu, co znacząco ułatwia logistykę przewoźników. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto zastosować wypełniacz (np. kartonowy, eko-chrupki, styropian), a opakowanie dokładnie zakleić taśmą klejącą.

Umieszczając przedmiot w opakowaniu o kształcie owalnym, kulistym lub nierównych krawędziach z wystającymi elementami, musimy się liczyć z tym, że przewoźnik może doliczyć dodatkową opłatę. Poza tym niewłaściwe przygotowanie przesyłki zwiększa ryzyko, że dojdzie do uszkodzenia umieszczonych w niej produktów.

Trzeci błąd  przy wysyłaniu paczek: nieprawidłowe etykietowanie

Istotnym elementem w przygotowywaniu paczek do nadania jest generowanie etykiet. Warto zwrócić uwagę na to, by wszystkie dane były prawidłowe i uniknąć ewentualnych błędy przy wysyłaniu paczek, które utrudnią terminowe doręczenie paczki. Poza tym istotne jest, by etykieta została prawidłowo naklejona. Niestety często nadawcy zaklejają taśmą etykiety albo ostretchowują, a to uniemożliwia płynne procesowanie paczek na sortowni – skanery mogą nie odczytać kodu, co w najgorszym przypadku może spowodować zwrot paczki do nadawcy.

3 komentarze do “3 podstawowe błędy przy wysyłaniu paczek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *