Strona główna » Blog » W czym może ci pomóc agencja pracy?

W czym może ci pomóc agencja pracy?

agencja pracy

Jak agencja pracy może pomóc szukającym zatrudnienia?

Szukanie pracy na portalach ogłoszeniowych to nie lada wyzwanie. Setki rozesłanych wiadomości z CV nie przyniosło żadnych rezultatów? Masz dość kolejnego telefonu i słuchania „dziękujemy za zgłoszenie, odezwiemy się”? Jeśli tak, pomyśl o skorzystaniu z ofert agencji pracy. To miejsce odgrywa rolę „centrum wakatów”, w którym osoby zainteresowane nową pracą, mogą znaleźć możliwość zatrudnienia w swoim profilu zawodowym.

Działalność agencji pracy skupia się nie tylko rekrutowaniu pracowników do realizacji projektów dla firm z różnych branż, ale także obejmuje:

  • budowanie bazy kandydatów, którzy poszukują pracy;
  • upowszechnianie dostępnych ofert;
  • wsparcie dla aplikantów z zagranicy;
  • pomoc w oddelegowaniu do pracy za granicę;
  • doradztwo w wypełnianiu formalności;
  • informowanie osób, które szukają pracy o aktualnym zapotrzebowaniu na konkretne stanowisko.

W agencjach pracy zatrudnieni są doradcy zawodowi. Z ich pomocą kandydaci mogą lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej lub określić dalszą ścieżkę kariery zawodowej.

W czym agencja pracy pomaga pracodawcom?

Pracodawcy mogą korzystać z usług agencji zatrudnienia w różnych celach. Niektórzy powołują się na umiejętności profesjonalistów z agencji do przeprowadzenia całego procesu selekcji. Od stworzenia wakatu i profilu kandydata na dane stanowisko po przygotowanie dokumentów do zatrudnienia. Możliwe jest również skorzystanie z pomocy jedynie w celu zgromadzenia bazy życiorysów i skierowania wybranych kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną.

Warto również docenić możliwość przeprowadzania procesu selekcji. Kiedy dobór kandydatów odbywa się w dziale personalnym firmy, istnieje wiele ograniczeń, które uniemożliwiają wybranie najlepszej osoby. Tymczasem takie jednostki, jak agencja pracy są w stanie zastosować pełniejsze procesy selekcji z ważnymi etapami określania profilu kandydata, takimi jak dynamika grupy. Tym samym szanse na pozyskanie współpracownika, który naprawdę pasuje do profilu firmy, są duże.

W każdym razie pomoc specjalistów jest po to, by wspierać pracodawcę w poszukiwaniu najlepszych pracowników. Dlatego biorąc pod uwagę, że zły wybór może być bardzo kosztowny, zawsze dobrze jest mieć eksperta, który będzie nadzorował proces rekrutacji.

Czy warto korzystać z pomocy agencji pracy?

W rzeczywistość istnienie agencji zatrudnienia zrewolucjonizowało rynek pracy. Takie miejsca okazują się cennym narzędziem do zwiększania szans na znalezienie rzetelnego pracodawcy i idealnego pracownika. Ułatwiają spełnienie skomplikowanych procedur przy zatrudnianiu osób z zagranicy oraz pomagają w spełnianiu marzeń o pracy poza krajem. Dostarczają bogatą bazę ofert na różne stanowiska oraz życiorysów, których na próżno szukać w innych miejscach.

Jeśli więc chcesz dołączyć do grona tych szczęśliwców, którym pomogła agencja pracy, nie wahaj się i skorzystaj z jej usług.

4 komentarze do “W czym może ci pomóc agencja pracy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *