Strona główna » Blog » Gabinet dentystyczny – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Gabinet dentystyczny – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

gabinet dentystyczny

Nawet w poczekalni można uzyskać pierwsze wrażenie czystości gabinetu. Jeśli jest tu gruba warstwa kurzu, można założyć, że higiena nie jest traktowana zbyt poważnie również w pozostałych pomieszczeniach.

Dentysta i jego zespół powinni również nosić odpowiednią odzież roboczą. Ubrania muszą być czyste. Podczas pracy dentysta powinien nosić rękawiczki i ochraniacze na usta i zmieniać je, gdy tylko opuści pomieszczenie lub wejdzie w kontakt z czymś nieczystym.

Czy nowoczesny gabinet dentystyczny znaczy lepszy?

Kompetencje i doświadczenie stomatologa są ważniejsze niż imponujący sprzęt w gabinecie. Nowoczesne urządzenia high-tech nie gwarantują skutecznego leczenia, dlatego nie należy uzależniać od tego wyboru stomatologa.

gabinet dentystyczny

Pielęgnacja jamy ustnej w domu

Kompetentny dentysta Gliwice przywiązuje dużą wagę do dobrej opieki stomatologicznej. Oznacza to, że podczas wizyt kontrolnych dentysta regularnie udziela pacjentowi wskazówek i pomocy w zakresie higieny jamy ustnej w domu. Ponadto powinien regularnie sprawdzać stan kieszonek dziąseł w celu wczesnego wykrywania i leczenia chorób przyzębia.

Organizacja dobrej praktyki stomatologicznej

Szczególnie ważne są elastyczne godziny otwarcia gabinetu — choć nie świadczą o jakości leczenia. Długi czas oczekiwania na wizytę często wskazuje na słabą organizację praktyki. Pacjenci nie powinni czekać w poczekalni dłużej niż 30 minut na ustaloną wizytę.

Wiele gabinetów oferuje tzw. system przywołania, w którym pacjenci otrzymują automatyczne powiadomienie przypominające o wizycie u dentysty.

Dla pacjentów ważne jest, aby przychodnia i dentysta byli dostępni w nagłych wypadkach.

Ponadto duże znaczenie mają:

  • przyjazna obsługa klienta — cierpliwość i empatia personelu,
  • zaufanie do lekarza
  • higiena i sterylność w gabinecie,
  • edukacja w celu utrzymania zdrowia zębów,
  • przejrzysty cennik.

Co więcej gabinet dentystyczny powinien oferować profesjonalne czyszczenie zębów — usuwanie kamienia nazębnego i przebarwień. To służy zapobieganiu chorobom zębów i dziąseł.

 

8 komentarzy do “Gabinet dentystyczny – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?”

  1. Ja uważam, że najważniejszą rzeczą, na jaką powinno się zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu dentystycznego, przede wszystkim jest higiena oraz czystość stanowiska lekarza. Nigdy nie pozwoliłbym mojemu synowi usiąść na fotelu, u którego dentysty higiena stoi pod znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *