Strona główna » Blog » Oszczędzanie miejsca w małej łazience – praktyczne porady

Oszczędzanie miejsca w małej łazience – praktyczne porady

Oszczędzanie miejsca w małej łazience

Mała łazienka to wyzwanie dla każdego, kto pragnie utrzymać porządek i funkcjonalność. Jednak z kilkoma prostymi trikami możemy zyskać więcej przestrzeni. I to nawet w najmniejszej łazience. Oto garść praktycznych porad na temat tego, jak oszczędzić miejsce w małej łazience.

Wielofunkcyjne meble i akcesoria

Mające kilka funkcji jednocześnie meble i akcesoria znacząco pomagają w zaoszczędzeniu miejsca. Regał umieszczony nad toaletą, który służy jednocześnie jako miejsce na ręczniki, kosmetyki i dekoracje, to tylko jeden z wielu przykładów. Kolejnym sprytnym rozwiązaniem jest syfon umywalkowy, który nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję, ale co ciekawe, również może służyć jako dodatkowa przestrzeń na przechowywanie – np. ściereczek łazienkowych.

Oszczędzanie miejsca w małej łazience

Wykorzystanie przestrzeni pod umywalką

Przestrzeń pod umywalką często jest zapomniana. Tymczasem dobrze zagospodarowana, będzie stanowiła świetne dodatkowe miejsce na przechowywanie. Szafka pod umywalką to idealna przestrzeń na schowanie rzeczy, które nie są używane na co dzień. To także doskonały sposób na ukrycie rur i instalacji. Jeżeli zatem wolisz mieć syfon zabudowany, ukryj go w szafce – a obok poustawiaj np. chemię łazienkową.

Zastosowanie półek i haczyków

Półki i haczyki to proste, ale efektywne rozwiązania na oszczędzanie miejsca w małej łazience. Haczyki będą służyć do zawieszania ręczników czy ubrań, natomiast półki pomieszczą wszystko, co niezbędne w domowym spa: od kosmetyków, poprzez akcesoria (grzebienie, szczotki, maszynki do golenia), po dekoracje. Ważne jest, aby półki były umieszczone na odpowiedniej wysokości. Wówczas nie będą ograniczały przestrzeni użytkowej. Warto wykonać meble na wymiar, by optymalnie wykorzystać przestrzeń ścian w łazience.

Oszczędzanie miejsca w małej łazience nie jest tak trudne, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Wystarczy trochę kreatywności i odpowiednie wykorzystanie mebli i akcesoriów, aby nawet najmniejsza łazienka stała się funkcjonalna i przyjazna dla użytkownika!

1 komentarz do “Oszczędzanie miejsca w małej łazience – praktyczne porady”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *