Strona główna » Blog » Wegańskie przysmaki dla psa to sposób na ich szkolenie

Wegańskie przysmaki dla psa to sposób na ich szkolenie

wegetariańskie przysmaki dla psa

Wydawać by się mogło, że wegańskie przysmaki dla psa to coś, czego żaden pupil nie zaakceptuje, bo przecież psy najbardziej lubią mięso. Okazuje się jednak, że jeżeli chcemy aby nasz czworonożny przyjaciel był zdrowszy, a jego dieta bardziej zbilansowana, to warto po nie sięgnąć, a nie dawać psu tylko tego samego pokarmu. Te zdrowe przekąski idealnie sprawdzą się podczas szkolenia czworonogów.

Im pies jest młodszy tym jest łatwiej

Szkolenie psa jest tym łatwiejsze, im on jest młodszy. Szczeniaki są bardziej podatne na wszelkie polecenia, ponieważ są nastawione na naukę i nie mają jeszcze swoich przyzwyczajeń. A jeżeli pies rozwija się dodatkowo w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, to jego szkolenie idzie jeszcze szybciej i ma lepsze efekty. Takie szkolenie dla szczeniaków to przede wszystkim zabawa, która w przyszłości zaowocuje tym, że pies będzie czuł się dobrze, wykonując polecenia swojego właściciela, dzięki czemu będzie spokojniejszy i bardziej zrównoważony. Takie szkolenie pomaga szczenięciu odnaleźć się w nieznanych mu dotąd sytuacjach, dzięki czemu w codziennym życiu czuje się bardziej komfortowo. Dobrze jest podczas szkolenia nagradzać psa smaczkami, aby wzmacniać w nim pożądane zachowanie. Nie przemęczajmy psa, krótkie, ale codzienne szkolenie da dużo lepszy efekt niż kilkugodzinne od czasu do czasu. Możemy poszukać tzw. psiego przedszkola, gdzie szkoleniem zajmą się za nas profesjonaliści, przy czym nasz udział w nim jest tutaj niezbędny.

wegetariańskie przysmaki dla psa

W jaki sposób nagradzać podczas szkolenia?

W procesie szkolenia niezwykle ważnym elementem jest nagradzanie psa w momencie, kiedy wykona jakąś czynność tak, jak chcemy go tego nauczyć. Wzmocnienie pozytywne daje dużo lepsze efekty niż karanie, ponieważ nie opiera się na lęku, a na radosnych odczuciach psa. Najmocniejszym sposobem nagrody są smaczki, które przy prowadzeniu szkolenia powinniśmy mieć przy sobie. Warto zadbać o to, żeby były one zdrowe i niskokaloryczne, jak na przykład wegańskie przysmaki dla psa, żeby psu nie rosła za szybko waga. Nie zawsze musimy jednak nagradzać psa jedzeniem. Przy mniejszych czynnościach może to być również pochwała słowna, chwila zabawy z psiakiem czy podanie ulubionej zabawki. Ważne, żeby pies skojarzył daną czynność, którą wykonał, z pozytywnym uczuciem, bo wtedy będzie bardziej chętny, żeby ją powielać.

Zdrowie to wegańskie przysmaki dla psa

Jako opiekunowie psów przede wszystkimi musimy zadbać o to, żeby nasze pupile były zdrowe. Jednym z bardzo ważnych aspektów zadbania o to zdrowie jest karma i to, co dajemy do zjedzenia w ciągu dnia naszym psom. Musimy zadbać o to, żeby dieta psa miała odpowiednio zbilansowane składniki i wartości odżywcze. Więc jeśli wydaje nam się, że wegańskie przysmaki dla psa, z racji braku mięsa, tych norm nie spełniają, to jesteście w błędzie. To właśnie te dodatki są najbardziej naturalne i zdrowe. Dla psów, które mają problemy z żołądkiem, jest to idealna opcja na przekąski, ponieważ są one hipoalergiczne, lekkostrawne i przeciwzapalne. Wszystko to, co potrzebuje żołądek Twojego psa, żeby być zdrowym i pozwolić mu zdrowo żyć. I mieć siły na szkolenia i zabawę.

6 komentarzy do “Wegańskie przysmaki dla psa to sposób na ich szkolenie”

  1. Problemy żywieniowe u czworonogów to podwójny problem, niedość że nie wiemy czym karmić pupila to jeszcze nie wiemy jak możemy mu pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *