Strona główna » Blog » Pochówek bez pogrzebu: co należy wiedzieć?

Pochówek bez pogrzebu: co należy wiedzieć?

pochówek bez pogrzebu

Czy coś takiego, jak pochówek bez pogrzebu jest w ogóle możliwe na terenie naszego kraju? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Tym zagadnieniem zajmują się natomiast profesjonalne zakłady pogrzebowe. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Jeśli taka tematyka cię zainteresowała, to tym bardziej serdecznie zapraszamy do poniższej lektury.

Bez wątpienia zdecydowana większość osób na terenie naszego kraju jest wierząca. Nie da się jednak ukryć, że osób, które nie praktykują na przykład wiary katolickiej jest z roku na rok coraz więcej. Statystyki pokazują, że może chodzić nawet o kilkadziesiąt procent. Dużo cennych informacji na ten temat znajduje się między innymi na stronie internetowej https://sacrumkatowice.pl/pochowek-bez-pogrzebu-co-trzeba-o-tym-wiedziec/. Profesjonalny zakład pogrzebowy organizuje natomiast różnego rodzaju uroczystości. Nie tylko standardowe, czyli katolickie. Możliwy jest także pochówek bez pogrzebu. Tym zadaniem zajmuje się choćby profesjonalny zakład funeralny Sacrum z Katowic. Warto wiedzieć, że posiada on rozmaite oddziały na terenie tego śląskiego miasta. Czym charakteryzuje się pochówek bez pogrzebu? Jest to ceremonia świecka. Określana także jako bezwyznaniowa. Należy zauważyć, że w tej sytuacji ciało albo ewentualnie prochy są składane do grobu. Alternatywnie mogą być również umieszczone w specjalnym kolumbarium. Trzeba podkreślić, że pochówek bez pogrzebu jest bardzo charakterystyczny. Nie ma tutaj między innymi oprawy religijnej itp.

Wciąż zastanawiasz się, jak to wszystko wygląda w praktyce? Trzeba podkreślić, że pochówek bez pogrzebu odbywa się oczywiście bez obecności księdza. Zamiast tej osoby mamy natomiast Mistrza Ceremonii. Trzeba zaznaczyć, że jest to osoba świecka, która posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego zadania. Liczą się także cechy charakteru. Profesjonalny Mistrz Ceremonii powinien być kulturalny oraz bardzo dobrze zorganizowany. Po to, aby ostatnia droga zmarłego przebiegała po prostu bez żadnego problemu. Jakie jeszcze zagadnienia są tutaj naprawdę bardzo istotne? Generalnie specyfika takiego pochówku bez pogrzebu jest zdecydowanie inna. Nie są oczywiście śpiewane żadne pieśni religijne. Tradycyjny pogrzeb jest dość charakterystyczny. Wszyscy są generalnie pogrążeni w żałobie. Tutaj natomiast atmosfera może być zdecydowanie bardziej wesoła. Między innymi dużo tutaj zależy od tego, jaka była ostatnia wola w tym względzie osoby zmarłej. Niekoniecznie muszą obowiązywać również klasyczne elementy garderoby. Jest wiele osób, które przychodzą na pochówek ubrani na kolorowo itp. Warto zauważyć, że generalnie atmosfera jest zaś zdecydowanie bardziej swobodna.

Statystyki pokazują, że tego typu ceremonie są coraz popularniejsze na terenie naszego kraju. Oczywiście, cały czas jest organizowanych najwięcej tradycyjnych pogrzebów. Nie da się ukryć, że polskie społeczeństwo otwiera się na nowe rozwiązania. Ludzie są natomiast coraz bardziej tolerancyjni. Jesteś zainteresowany takim właśnie rozwiązaniem? W takim razie warto skontaktować się z przedstawicielami podmiotu Sacrum, którzy udzielą ci po prostu szeregu informacji na temat tego zagadnienia.

3 komentarze do “Pochówek bez pogrzebu: co należy wiedzieć?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *