Specjalistyczne szkolenia elektryczne pozwalają na uzyskanie szerokiego zasobu wiedzy związanej z tematyką eksploatacji instalacji elektrycznych lub też z dozorem nad realizowanymi w ich obrębie pracami. Kurs elektryczny nie powinien być końcem przygody z nauką elektryki. Wręcz przeciwnie – zapewnia on dostęp do podstawowych informacji, których rozwijanie należy już do obowiązku kursanta.
Podstawowe zagadnienia, z którymi zapozna się słuchacz
Słuchacze uczestniczący w kursie elektrycznym są zapoznawani z szeregiem zagadnień, które ułatwią im wykonywanie podstawowych czynności związanych z pracą elektryka. Najważniejszym etapem kursu jest nauka budowy i eksploatacji urządzeń, które wchodzą w skład sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych. Następnie kursanci są zapoznawani z obowiązującymi systemami ochrony przeciwporażeniowej, a także ze sposobami ich obsługi i konserwacji.
Kolejnym etapem kursu jest nauka korzystania z aparatury kontrolnej i pomiarowej. Jest to wiedza, która przyda się każdemu elektrykowi i to niezależnie od charakteru podjętych przezeń prac. Ważnym etapem kursu jest też zapoznanie się z zasadami bezpiecznego i racjonalnego korzystania z urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych. Celem zajęć jest więc nie tylko zapoznanie się z aktualnie użytkowanym sprzętem elektroenergetycznym, ale też wyuczenie pewnych procedur bezpieczeństwa, które mogą okazać się niezbędne np. w przypadku wystąpienia awarii.
Kurs elektryczny – dla kogo? Czyli beneficjenci szkoleń elektrycznych
Specjalistyczny kurs elektryczny jest przeznaczony dla osób, które zajmują się lub chcą się zajmować:
- obsługą i konserwacją urządzeń elektrycznych,
- remontami sieci elektrycznych i energetycznych,
- montażem komponentów sieci zasilających,
- pomiarem w obrębie obwodów i instalacji elektrycznych,
- dozorem nad pracami realizowanymi w obrębie w/w urządzeń i instalacji.
Co więcej, kursy te przeznaczone są również dla osób chcących obsługiwać zespoły prądotwórcze, urządzenia elektrotermiczne, sprzęt wykorzystywany w trakcie elektrolizy, a także urządzenia sieci trakcyjnych, instalacje sieci oświetleniowej itd. Dzięki temu można też, po zdaniu stosownego egzaminu, uzyskać kompleksowe uprawnienia dotyczące w/w zadań.
Kursy i szkolenia elektryczne to oczywiście tylko jedna z opcji zdobywania nowych umiejętności i rozwoju zawodowego. Kursy i szkolenia na każdy temat znajdziemy w portalu szkoleniowym Eventis, jak też sprawdzimy ich terminy, program czy też ceny.
Z tego co mi wiadomo, żeby obsługiwać zespoły prądotwórcze należy wykonać osobne badania i uzyskać odpowiednie uprawnienia.
Nic z tych rzeczy, nie rozpowiadaj bzdur.
Zaskoczeni? Nie bardziej niż ja. Dobrze, że są takie treści. Warto się nimi dzielić.
Waszą uwagę warto poświęcić na ten link. Naprawdę godna lektura.
Widzicie? Takie rzeczy można znaleźć w internecie.
Widzicie? Takie rzeczy można znaleźć w internecie.
Nie wszystko w necie jest cenne, ten tekst jest jednak wart każdej uwagi
Spotkaliście się już z tym? Na mojej twarzy maluje się teraz zaskoczenie
Jak dla mnie spostrzeżenie w punkt