Strona główna » Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Jak co roku, również i w tym Tauron Nowa Muzyka zaprezentuje najciekawszych debiutantów i największe klasyki współczesnej elektroniki, artystów jazzowych, rockowych i hiphopowych. Znajdzie się tutaj także coś dla lubiących muzykę współczesną i awangardę.

Zmiana daty TNMK 2021

Warto zaznaczyć, że data tegorocznego wydarzenia została zmieniona na 29 lipca – 1 sierpnia 2021. Zakupione karnety i bilety zachowują oczywiście ważność. Należy jednak wspomnieć, że w przypadku obostrzeń sanitarnych ograniczających liczbę uczestników o wejściu decyduje kolejność zakupu biletu.

Kto wystąpi?

Tegoroczna edycja festiwalu to między innymi obfita reprezentacja sceny rapowej. Zespół Syny, który w tym roku zakończył swoją działalność, da na TNMK jeden ze swoich ostatnich koncertów. Wystąpi także Kassa Overall – nowojorki muzyk jazzowy, MC, piosenkarz, producent i perkusista. Świetnie łączy on hip-hopowe techniki produkcji z awangardowymi eksperymentami.

Na festiwalowej scenie wystąpią również Zdechły Osa oraz Kukon. To prawdziwe fenomeny ostatnich miesięcy. Kukon na światowej liście debiutów Spotify zajął ósme miejsce, a jego projekt DRAMAT podbił serca tysięcy słuchaczy.

Fanów muzyki islandzkiej z pewnością ucieszy występ GusGus. Elektryczny styl, który tworzą Birgir Thorarinsson i Daniel August na pewno przypadnie do gustu uczestnikom.

Jak co roku, nie zabraknie też znakomitych didżejów, pojawią się między innymi:

  • DJ Tennis,
  • Gerd Janson,
  • Jennifer Cardini.

Nie można nie wspomnieć również o Acid Arab – multikulturowy zespół grający orientalny acid.

Niedziela na Sztauwajerach

Ostatni dzień festiwalu odbędzie w jednym z najciekawszych miejsc outdoorowych w Katowicach, czyli na Sztauwajerach. Połączenia parkowego zakątka Doliny Trzech Stawów z nowoczesnymi formami relaksu okazało się strzałem w dziesiątkę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *